Skolan är slut för sommaren – dags att ha kul! Vi har uppgraderat vår studentrabatt så att du kan få ännu mer ut av ditt lov.
Nu får du 20 % rabatt på alla våra fysiska spel – när som helst, vilken dag som helst och oavsett gruppstorlek – när du bokar med koden STUDENT20. Allt du behöver göra är att visa upp ett giltigt student-ID på plats. Den som inte kan visa ett giltigt student-ID behöver betala sin del till fullt pris.
Detta erbjudande kan inte kombineras med andra erbjudanden eller presentkort.
Så här fungerar det:
När du bokar via vår hemsida kan du ange STUDENT20 i fältet för rabatt-/värdekod. Då dras 20 % av på hela bokningen. Detta är det enda sättet att använda rabatten, så koden måste anges även om inte alla i gruppen är studenter.
När ni anländer till ert spel måste alla spelare visa sitt student-ID. Det måste vara ett giltigt student-ID. Vi accepterar inte pass, nationella ID-kort etc. Detta är inte en åldersbaserad rabatt, det är inte en barnrabatt – detta är en rabatt för studenter.
Alla i er grupp som inte kan visa ett giltigt student-ID måste betala mellanskillnaden (mellan det rabatterade priset och ordinarie pris) innan ni kan spela.
Vi lägger inte till rabatten i efterhand och återbetalar den inte heller. Se därför till att ange rabattkoden när du gör din bokning.
Det är inte möjligt att boka ett spel och betala på plats. Bokningar måste göras via vår hemsida och betalning sker i samband med bokningen. Om du är osäker på antalet spelare rekommenderar vi att du bokar för det minsta förväntade antalet, och att eventuella extra spelare betalar vid ankomst.
Om du inte vill betala i förväg kan du inte boka en tid. Vi rekommenderar istället att du kommer förbi vid den tidpunkt du vill spela och ser vad som finns ledigt. Observera att tiderna som anges på hemsidan är spelens starttider. Om du vill droppa in för att spela behöver du vara på plats minst 15 minuter innan en starttid.